Головна » Операції » Шкіра » Ін'єкції ботулотоксину

Ін'єкції ботулотоксину

Історія

Із віком на обличчі утворюється значна кількість мімічних зморшок, які спричинені роботою поверхневих м’язів. Це створює візуальний ефект старого та втомленого обличчя. Особливо виражені зони так званих «гусячих лапок», міжбрівних складок, м’язів чола. Для корекції мімічних зморшок найбільш ефективним і безпечним методом є застосування ботулотоксину типу А.

Ботулінічний токсин типу А, більш відомий під брендовою назвою БОТОКС (Allergan, США), ДИСПОРТ (Beaufour Ipsen, Франція) це продукт, що виділяється анаеробними бактеріями Clostridium Botulinum, який викликає тимчасовий параліч м’язів. Уперше  із лікувальною метою він почав застосовуватися в офтальмології і неврології при лікуванні захворювань, що пов’язані з патологічним підвищенням тонусу м’язів.

Як і багато інших наукових відкриттів, косметичні ефекти ботулінічного токсину були виявлені за випадкового збігу обставин лікарем-офтальмологом Jean Carruthers. При лікування блефароспазму, Jean Carruthers звернула увагу на те, що зморшки в області надперенісся, після проведення курсу терапії ботулотоксином, почали згладжуватися. З того часу застосування ботулотоксину, з метою отримання естетичного ефекту, стало дуже успішним і популярним. На жаль, попит спричинив різке підняття цін на ботулінічні препарати.

Метод і можливості

Ботулотоксин має локальну дію і є абсолютно безпечним для здоров’я за умови правильного дозування і доброго знання анатомії лікарем.

Найкращі зони для застосування ботулінічного токсину розташовані у верхній третині обличчя. Також досвідченими хірургами застосовується і в нижніх відділах. Найчастіше це зморшки навколо рота, яснева посмішка, опущені кутики рота, платизмальні тяжі на шиї. Крім того, ботулотоксин успішно застосовується для лікування гіпергідрозу (надмірного потовиділення). Ботулотоксин не застосовується для корекції носо-губних складок, а також абсолютно неприйнятним є введення цього препарату у м’язи, що відповідають за артикуляцію.

Процедура є амбулаторною тривалістю від 10 до 30 хвилин. Анестезія, зазвичай, не потрібна, проте можлива попередня аплікація знеболювального крему EMLA.

Побічні ефекти і протипоказання

Одразу ж після проведення процедури помітні сліди проколів та незначне почервоніння, яке проходить протягом 2 годин. При попаданні голки в кровоносну судину імовірні кровопідтоки. Деякі пацієнти відчувають головний біль протягом першого тижня.

Абсолютним протипоказанням є міастенія та інші неврологічні захворювання, які пов’язані із порушенням нервово-м’язевої передачі.

Також протипоказано одночасне застосування токсину з антибіотиком групи аміноглікозидів, оскільки ці препарати можуть неконтрольовано підсилити ефект ботулінічного токсину. Ботулінічний токсин не варто вводити при наявності процесів інфікування чи запалення в імовірних місцях ін’єкцій. Також застосування ботулінічного токсину типу А протипоказаний при наявності у пацієнтів захворювань системи звертання крові. Досвід застосування терапії ботулотоксином у дітей і у жінок періоду вагітності чи лактації обмежений.

Відносні протипоказання: ботулотоксин варто дуже обережно застосовувати у осіб, схильних до набряків в області нижньої повіки, оскільки існує ризик збільшення набряків (у зв’язку із дією ботулотоксину на гладку мускулатуру стінок лімфатичних судин, які є природною дренажною системою). Не рекомендовано застосування ботулотоксину в області лоба у людей із низько розташованими бровами. Людям з обтяженим алергічним анамнезом необхідно проведення алергопроби.

Тривалість ефекту і результати

Перші прояви дії ботулотоксину виникають на 3-4 день, а через 2 тижні досягають повного терапевтичного ефекту, який триває протягом 4 – 7 місяців після чого спонтанно відновлюється висхідне скорочення м’язів. Тривалість ефекту може збільшуватися при повторних введеннях. Спостереження засвідчують, що у людей з вираженою гіперактивною мімікою відновлення руху м’язів відбувається швидше.

Зменшуючи рухи м’язів міжбрів’я, зникає похмурий вираз обличчя. При розслаблення м’язів в області «гусячих лапок» крім зникнення зморшок, відкривається погляд і піднімаються брови. Якщо ж у пацієнта вже сформувались глибокі мімічні зморшки (заломи на шкірі), то при застосуванні ботулотоксину вони повністю не розгладяться. У таких випадках будуть корисні гелі-наповнювачі на основі гіалуронової кислоти (Суржедерм, Юведерм, Теосеаль, Рестилайн та ін.).

більше інформації:

Content

Поставити питання

Введите код