Головна » Операції » Шкіра » Ін'єкції ботулотоксину » Побічні ефекти і протипоказання

Побічні ефекти і протипоказання

Одразу ж після проведення процедури помітні сліди проколів та незначне почервоніння, яке проходить протягом 2 годин. При попаданні голки в кровоносну судину імовірні кровопідтоки. Деякі пацієнти відчувають головний біль протягом першого тижня.

Абсолютним протипоказанням є міастенія та інші неврологічні захворювання, які пов’язані із порушенням нервово-м’язевої передачі.

Також протипоказано одночасне застосування токсину з антибіотиком групи аміноглікозидів, оскільки ці препарати можуть неконтрольовано підсилити ефект ботулінічного токсину. Ботулінічний токсин не варто вводити при наявності процесів інфікування чи запалення в імовірних місцях ін’єкцій. Також застосування ботулінічного токсину типу А протипоказаний при наявності у пацієнтів захворювань системи звертання крові. Досвід застосування терапії ботулотоксином у дітей і у жінок періоду вагітності чи лактації обмежений.

Відносні протипоказання: ботулотоксин варто дуже обережно застосовувати у осіб, схильних до набряків в області нижньої повіки, оскільки існує ризик збільшення набряків (у зв’язку із дією ботулотоксину на гладку мускулатуру стінок лімфатичних судин, які є природною дренажною системою). Не рекомендовано застосування ботулотоксину в області лоба у людей із низько розташованими бровами. Людям з обтяженим алергічним анамнезом необхідно проведення алергопроби.

Content

Поставити питання

Введите код