Головна » Операції » Обличчя » Ринопластика носа

Ринопластика носа

Вступ

Ніс займає центральну частину обличчя. Таким чином, форма носа і його зовнішній вигляд визначають пропорції і гармонійність. Роль носа настільки важлива, що навіть незначні зміни його форми дуже змінюють зовнішній вигляд обличчя та його візуальне сприйняття, а також додають впевненості і якісно змінюють життя. Незважаючи на те, які причини зумовлюють проведення ринопластики, варто знати, яким чином вона проводиться і, яких результатів можна очікувати.

Чи потрібна Вам ринопластика?

Як і будь-яка інша пластична операція, ринопластика потребує хорошого стану здоров’я, а також усвідомлення пацієнтом реальних можливостей операції. Якщо Ви бажаєте змінити форму носа з метою гармонійного поєднання з іншими рисами обличчя, і Ви маєте реальне уявлення про те, що можливо здійснити, а що – ні, – найбільш імовірно, що Ви будете задоволені результатом операції.

Методи

Деформації носа прийнято поділяти на вроджені та набуті (посттравматичні). Також окремо виділяються з порушенням дихання і без порушення дихання.

Операція здійснюється під загальною анестезією. Проте, при бажанні пацієнта, є можливим і місцеве знеболення, зокрема, якщо завданням хірурга є корекція хрящового відділу або ж крил носа.

Середня тривалість операції становить близько двох годин.

Існує два основних види доступу для здійснення ринопластики: закритий і відкритий.

При закритому доступі всі необхідні маніпуляції здійснюються хірургом  через два розрізи всередині ніздрів носа.

При відкритому доступі здійснюється додатковий невеликий розріз в області колюмели (стовпчика носа) в її найвужчому місці. При відкритому методі хірург має можливість більшого огляду операційного поля, що сприяє більш точному досягненню прогнозованого результату.

При проведенні ринопластики більша частина маніпуляцій здійснюється на скелеті носа (хрящах і кістках), відповідно шкіра повинна скоротитися і повторити задану форму.

Прийомів, методів і варіацій ринопластики є дуже багато. Одні застосовуються при зменшенні носа (для цього здійснюється резекція і моделювання кісткового чи хрящового відділів носа).  Для інших методів, завданням яких є збільшення проекції носа, можуть знадобитися трансплантати, взяті з перегородкового, вушного чи реберного хряща.

Реабілітаційний період

Після операції на ніс накладається іммобілізаційна пов’язка для фіксації нової форми і зменшення набряку.  У перший післяопераційний день у пацієнта можливі больові відчуття, які гасяться анальгетиками. У наступні кілька днів на обличчі можуть виникнути синці і припухлість навколо очей.

Період перебування пацієнта в стаціонарі займає не більше двох-трьох днів. Через п’ять днів знімаються шви на коллюмелі, а через десять днів знімається іммобілізаційна пов’язка.

Першу оцінку нової форми носу рекомендовано проводити через два місяці після операції. Остаточний вигляд носа формується на 5-6 місяці.

Для досягнення хорошого результату ринопластики важлива детальна консультація із здійсненням індивідуального фотопрогнозу, базованого на реальних можливих змінах. Не менш важливо у післяопераційний період дотримуватися інструкцій хірурга, уникати навантажень, травматичних ризиків та надмірної інсоляції.

більше інформації:

Content

Поставити питання

Введите код