Головна » Операції » Тіло » Ліпосакція

Ліпосакція

Метод і можливості

Ліпосакція дозволяє видалити зайві підшкірні жирові відкладення із різних частин тіла. Це можуть бути зовнішні та внутрішні поверхні стегон, внутрішні поверхні колін, спина, талія, живіт, плечовий пояс, а також шийна підборідна ті щічні області.

У залежності від зони ліпосакції, операція триває від півгодини до кількох годин. Інколи ліпосакція проводиться в кілька етапів. Це зумовлено тим, що у людини вагою 60-70 кг не рекомендовано видаляти більше п’яти літрів підшкірного жиру за один сеанс. Видалення значної кількості жиру підвищує ризик операції і загрожує серйозними ускладненнями. Разом з тим, рекордне видалення жиру, описане в літературі, становить 22 літри!

Пацієнтам, які планують таку операцію, варто чітко усвідомити, що вона призначена виключно для корекції форми частин тіла і видалення зайвих локалізованих жирових відкладень. Таке втручання не є способом швидкого схуднення для людей, які страждають загальним ожирінням, оскільки неможливо здійснити ліпосакцію всієї підшкірної клітковини. Крім того, ліпосакція не усуває причини появи надлишкової ваги.

Велике значення має тургор і еластичність шкіри, що дає можливість шкірі адекватно скорочуватися і розгладитися після операції. Звісно, що людям які мають виражений надлишок шкіри та ослаблення її тонусу, ліпосакцію варто здійснювати обережно або ж у комбінації з операціями, метою яких є висічення надлишків шкіри. Зазвичай, це передня черевна стінка (абдомінопластика), внутрішня поверхня стегон (підтяжка стегон) і плеча (підтяжка плечей).

Різновиди

Нині існує кілька методів виконання ліпосакції. Суть у них одна – зруйнувати жирову клітковину із подальшим видаленням її. Перед проведенням ліпосакції підшкірно вводиться спеціальний буферний розчин, який знеболює, звужує судини, таким чином забезпечуючи мінімальну втрату крові і мінімалізує пошкодження стромальних елементів (кровоносні судини, нерви).

На сьогоднішній день найбільш популярним, ефективним і результативним є три методи ліпосакції: вакуумна, ультразвукова і лазерна.

Вакуумна ліпосакція є найбільш розповсюдженою. Через невеликі розрізи на шкірі (0,5-1 см) у підшкірну клітковину вводиться

своєрідна трубка (канюля). На одному кінці вона має кілька бокових отворів, інший кінець трубки через еластичний шланг приєднується до вакуумного апарату. Канюлі мають різні форми і діаметри, застосування яких залежить від зон втручання і кількості жиру, що необхідно видалити. Механічне руйнування і одночасне видалення жирових тканин забезпечує  вакуум в канюлі і техніка поступальних рухів канюлі під шкірою.

Ультразвукова ліпосакція базується на руйнуванні підшкірних жирових тканин за допомогою ультразвукових хвиль. Під їхньою дією жир перетворюється на емульсію і виводиться вказаним раніше вакуумним способом. При цьому використовуються тонші канюлі та проколи на шкірі мають дещо менші розміри. Однак, цей вид ліпосакції використовується рідше, оскільки застосування ультразвуку вимагає додаткового дорогого обладнання і може мати побічний вплив на внутрішні органи і шкіру в області ліпосакції.

Третій метод – лазерна ліпосакція (деструкція). Такий метод операції дає можливість впливати на підшкірні жирові тканини за допомогою теплової енергії лазерного променя. На відміну від вакуумної чи ультразвукової, жирова тканина не видаляється, а коагулюється (тобто спалюється). Продукти розпаду жирової тканини виводяться природним шляхом. Тепловий ефект сприяє скороченню площі шкіри в зоні ліпосакції. Цей метод є прийнятним для невеликих зон ліпосакції.

Існують й інші методи ліпосакції, а точніше – ліподеструкції. Це електронна, ферментативна та ін.., однак вони рідко застосовуються на практиці.

Зони ліпосакції
 1. – передпліччя
 2. – область задньої поверхні плеча
 3. – щічна область
 4. – шийно-підборідна область
 5. – підгрудна область
 6. – епігастральна область
 7. – підлопаткова область
 8. – фланки
 9. – гіпогастральна область
 10.  – крижова область
 11.  – область лобка
 12.  – область зовнішньої поверхні стегон
 13.  – область внутрішньої поверхні стегон
 14.  – область передньої поверхні стегон
 15.  – область задньої поверхні стегон
 16.  – область внутрішньої поверхні колін
 17.  – область гомілок 
Протипокази

Зрозуміло, що як і при будь-якій іншій операції ліпосакція має протипоказання. Неможливо здійснення ліпосакції людям з цукровим діабетом, а також тим, у кого порушена функція звертання крові. Крім того, така операція категорично заборонена при будь-яких важких соматичних (хвороби внутрішніх органів) захворюваннях, вагітності чи лактації.

Незважаючи на те, що ліпосакція в допустимих об’ємах є безпечною операцією, як і при будь-якій іншій операції, може мати загально хірургічні ускладнення. Однак, завдяки правильному плануванню і веденню післяопераційного періоду, а також профілактиці ускладнень, їх  можна уникнути.

Післяопераційний період

Залежно від об’єму і виду втручання, пацієнт, при доброму самопочутті, можу піти додому в той же день або на протязі двох днів.

Звісно, що реабілітаційний період залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. У залежності від виду ліпосакції шви знімаються на 5 – 9 день після операції. Зазвичай через 2-3 тижні пацієнт відновлює свою попередню життєдіяльність. У перші післяопераційні дні у пацієнта може спостерігатися певне підвищення температури тіла, неприємні больові відчуття. Для прискорення процесу відновлення додатково можуть призначатися курси фізіотерапевтичних процедур, масаж, лімфодренаж, LPG. При цьому обов’язково необхідно носити компресійну білизну, оскільки зайва шкіра повинна максимально скоротитися. Не виключено, що в області ліпосакції можуть сформуватися ущільнення і синці, які поступово зменшуються і зникають протягом 1-2 місяців. Після цього періоду вже можна починати заняття спортом, починаючи з невеликих фізичних навантажень. Кінцевий результат оцінюється через 2-3 місяці після операції.

Ліпосакція – найбільш ефективний і швидкий спосіб корекції фігури, що дозволяє досягнути бажаних результатів, які залишаються протягом тривалого часу. Крім того, ці результати благо приємно вплинуть на фізичний та психологічний стан пацієнта. Разом з тим, людям, схильним до зайвої ваги, які перенесли таку операцію, варто докласти певних зусиль і уважно вивчити проблему раціонального і збалансованого харчування.

більше інформації:

Content

Поставити питання

Введите код